| anonim_4396 a întrebat:

Buna, un prieten mi-a cerut sa-i imprumut niste bani cam 200 lei si nu stiu ce sa fac, sa-i dau? Ma inteleg bine cu el si ma mai ajuta la scoala la teste. Mi- a spus ca mi da inapoi in maxim o luna. Nu mi-a mai cerut bani pana acum. Sa-i dau?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Sunt doar bani. Daca ai poti sa ii dai. Daca nu ai incredere nu ii da. Prietenii se ajuta si fara interese de genul testelor. Acum tu stii daca poti sau nu si daca e de incredere sau daca merita, daca suma e mare sau nu pentru tine.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce sa te complici? Ii spui ca nu ai si gata. Vrei sa te rogi de el mai apoi sa iti inapoieze banii?

| LoveSleep a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| Bogdan_Ionut_1998_M6xE a răspuns:

Dacă îl cunoști suficient de bine și ști că e de treabă, da-i?
Nu uita de funda laughing