| Ra_Metin_1999 a întrebat:

Salutare!
Am și eu o asigurare la City Insurance de aproximativ 3 luni și încă nu m-au contactat să-mi facă vreo ofertă, sun la ei și îmi spun ca e în verificări suplimentare și nu știe nimeni cât durează.
Ma poate ajuta cineva? Dau fundă, mersi!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu inteleg cum ai asigurare dar nu te-au contactat inca? ori ai asigurare ori nu ai. Banuiesc ca te referi la RCA!?
Cel mai bine este sa cauti un birou de brokeraj in asigurari si sa inchei acolo o polita de asigurari la ce societate doresti, acestia iti pot face si simulare de pret si ce vrei, astfel ca stii cat dai pe an pe luna sau pe orice perioada, si nu au comisioane mari sau ceva de genul, ei castiga din incheierea de asigurari nu din umflarea preturilor.

| Ra_Metin_1999 explică (pentru Simpatic):

Da, poliță RCA.
Am făcut amiabila cu vinovatul, am trimis toate actele online, prin aplicația lor, m-au sunat atunci, am clarificat tot și mi s-a spus sa aștept sa ma sune cineva sa îmi facă o ofertă însă nu m-a sunat nimeni de 3luni.