| JeSuisLeRoi a întrebat:

Am si eu o intrebare mai...ciudata
Pot cumpara un pistol (cu gloante) de pe un magazin de arme online din alta tara, sa zicem UK, si sa il primesc in Romania (presupunand ca am permis de arma)? Sau e strict interzis?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu cred că poți. Dacă îți trimit o armă reală ei nu se riscă să nu ai tu permis și probabil va trebui să le trimiți o copie sau să le faci o poză permisului de armă

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca detii permis pentru o asemenea arma o poti cumpara.

| Wehrmacht a răspuns:

Poti,da' ca civil nu poti detine arma letala decat daca esti judecator, avocat, jurist...etc. sau vanator.In ultimu' caz ai dreptul sa cumperi pusti.