| andrada_6285 a întrebat:

Am si eu o nelamurire in legatura cu motiunea de cenzura.Cand va fi depuusa mai exact, si de cine?

Răspuns Câştigător
| 11theo11 a răspuns:

Buna! Motiunea de cenzura va fi depusa, dezbatuta si votata luna aceasta, de catre PSD+PC si PNL.happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate am aflat din massmedia deocamdata sunt numai discutii intre partidele de opozitie pe aceasta tema, motiunea se depune intotdeauna de catre opozitie si se voteaza tot de aceasta. Numai bine!

| 11theo11 a răspuns:

Cel mai probabil pe 25 octombrie, asa a precizat presedintele senatului, Mircea Geoana.Si mai vreau sa atrag atentia supra unui lucru.Motiunea de cenzura nu se voteaza 'numai' de catre opozitie. Daca ar fi asa, in zadar s-ar mai depune, deoarece puterea, Guvernul, are majoritate parlamentara, si ea trebuie convinsa sa voteze motiunea.La motiunea de cenzura de pe 15 iunie, daca nu ma-nsel, au fost si parlamentari ai puterii care au votat(dna. Teo Trandafir, dl.Prigoana...)