| Mereneu202007 a întrebat:

Salutare. Azi am avut ora de religie, iar in spatele clasei sunt niste banci. Eu si niste colegi ne-am ascuns in spatele lor cat timp profesorul preda. Am tacut, n-am zis nimic. Apoi a plecat dupa catalog, iar in acel timp, noi am ocupat locurile... a venit si a fost cam suparat sad Ne-a pus absenta, iar noi i-am zis ca am venit de undeva, nu stia ca eram sub banci. Ce putem risca? Exmatriculare, scaderea notei la purtare? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu riscati nimic numai pentru atat, eventual, daca afla, dirigintele va poate atentiona.
Exmatricularea nu mai exista ca sanctiune disciplinara pentru elevii din invatamantul primar, gimnazial, profesional sau liceal, a fost abrogata recent, fiind pastrata numai pentru elevii din scolile postliceale.
Nota la purtare poate fi scazuta doar in cazul unor sanctiuni disciplinare mai aspre si la fiecare 20 de absente nemotivate se scade cu un punct.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa aveti o absenta si aia e.