| xyz12309 a întrebat:

Salutare, daca eu am domiciliul în Pitești, Argeș, dar locuiesc în București, dețin o proprietate dar nu mi-am făcut buletinul la această adresă pot vota in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Citez:
"Puteți vota în localitatea și în secția de votare unde sunteți înscris/ă în Registrul Electoral cu domiciliul sau reședința (viză de flotant) sau, ca excepție, în orice altă secție de votare din aceeași circumscripție, dar în altă localitate.

Nu, nu puteți vota decât în județul unde aveți domiciliu sau reședință. De exemplu, dacă sunteți înregistrat în lista permanentă în Constanța și vă aflați în București, nu puteți vota în București pentru Constanța, trebuie să vă deplasați unde aveți domiciliul sau la orice altă secție de votare din afara localității respective, dar în același județ."

Sursa: https://stirileprotv.ro/......ciliu.html

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii pasa nimanui ca ai proprietate. Ii pasa ce scrie in cartea de identitate

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vei vedea tu maine daca poti sau nu.

| alina2k18 a răspuns:

Nu.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu!