| SoleX a întrebat:

Daca mi-a expirat rovinieta pe 4 iulie si eu am circulat cu masina fara rovinieta pana pe 18 august, de cate ori imi va veni amenda? De fiecare data cand am ieșit din localitate?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru aceasta perioada vei primi o singura amenda, bineinteles daca ai fost prins.

| sierra1 a răspuns:

Una sau deloc (deh, norocul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde au control de rovinieta. odată cineva din familie a mers fara și amenda a fost de 250 lei. s-a întâmplat acum doi ani. țin minte că îl suna pe telefon și-i spunea că are de plătit, tu ai primit vreun apel?

| GouDidodino a răspuns:

Dacă nu te-a surprins o camera specială pentru rovigneta, nu ai de ce sa-ti faci griji, nu-ti va veni nicio amendă. Dar dacă ai trecut printr-o localitate unde sunt instalate astfel de camera iti va veni cate o amendă pentru fiecare trecere. Uite aici lista unde poti vedea unde sunt montate camerele
https://www.google.com/......8.html/amp