| Magistratul a întrebat:

Salutare! Doresc sa achizitonez un teren dar are o "buba", nu are iesire la strada, exista o pasune ce este in posesia statului, de aproximativ 100m care departe terenul de strada, pasunea variaza la latime, in unele locuri avand chiar si 20m, in altele 50cm...am vreo posibilitate de a cumpara macar o bucatica din pasune, macar sa primesc o deschidere? Jumatate din pasune este in zona de teren intravilan, nu mi se pare normal sa fie pasune intr-o astfel de zona.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi nu putem sa-ti spunem daca poti sau nu, aceasta ti-o poate spune doar proprietarul pasunii.
Va trebui sa te adresezi unitatii administrativ-teritoriale care este proprietar, respectiv Consiliului local sau Primariei.