| AndreiManolache a întrebat:

Există vreun cod CAEN pentru comerțul cu amănuntul pentru magazine gen Altex, Emag sau ele au introdus mai multe coduri CAEN? Dacă există un singur cod pentru așa ceva, care este? Sau măcar domeniul de activitate, că acel cod îl caut eu. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista, vezi si aici:
https://www.avocatnet.ro/......alegi.html

| AndreiManolache explică (pentru Ioandelasal):

Mersi de răspuns. Dar dacă eu vreau să vând bunurile atât online (ca obiect principal de activitate), dar să vând atât și fizic prin puncte de lucru. Spre exemplu, eu vând online toate bunurile pe stoc online și îmi deschid și câteva puncte de lucru (showroom-uri) în care și acolo vând câteva bunuri. Gen ca la Emag sau Altex, dar nu cu atâtea showroom-uri. Un amestec între PC Garage și cele două magazine enumerate mai sus, cred că ai prins ideea. Ce coduri CAEN îmi mai trebuie? Adică domeniile de activitate, și eu le caut codurile.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreiManolache):

Se pare ca n-ai citit intregul articol de la link-ul indicat. Citeste-l si spre sfarsit o sa afli si alte coduri pentru comert.
De asemenea te poti uita pe site-ul cu codurile CAEN, la sectiunea Comert.

| AndreiManolache explică (pentru Ioandelasal):

Mersi