| Black13LoL a întrebat:

Salutare, în legătură cu supraimpozitarea contractelor de munca. Am citit undeva : "Prevederile nu se aplică elevilor sau studenților cu vârsta de până la 26 de ani, ucenicilor până la 18 ani, persoanelor cu dizabilități, pensionarilor sau celor care au un contract de muncă full time pe lângă cel part-time.". Eu sunt angajat full time la o firma și în paralel aveam un job part time in delivery. Iar de la 1 august am fost anunțat că trebuie să plătesc mai mult, ținând cont că lucrez puțin doar cat sa fac un ban in plus și nu ar merita sa continui că, cat fac atâta plătesc.

1 răspuns:
| Catalin77945 a răspuns:

Pai,poti sa-i anunti pe cei de la part time ca tu te incadrezi in prevederea de mai sus si sa le spui ca nu sunt obligati sa te puna sa platesti gen mai mult pentru ca uite, etc.