| Georgian22 a întrebat:

Salutare, mi-a facut dosar penal la politie si am zis ca nu dau declaratie, decat in prezenta avocatului, iar prietena mea a dat(eram amn2 implicati).
Au spus ca ma vor suna sa ne ducem.
Sau nu suna pana nu dau si eu declarație?
Sau o dau cand ne suna sa ne ducem?

7 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Te vor suna ei, ca să dai declarația.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei da declaratia atunci cand vei fi chemat si sa te duci cu un avocat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa sune, cand s or ocupa de dosarul tau... cine stie, pot trece si cateva luni

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Apropo...daca este sa dai de 10x declaratie, trebuie sa spui cuvant cu cuvant in toate declaratiile.In caz ca o sucesti, o sa te creada mincinos si te ia drept vinovat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă au spus că te sună așteaptă să te sune.

| BuLaNNNeL a răspuns:

...si aici intervine melodia lu ' danutu: Sa n.ai incredere.n femei. (Nu m-am putut abtine) laughing

| 1231242 a răspuns:

Dosarul penal nu înseamnă nimic în sine, dar decizia de executare e altceva, ai înțeles?!