| MrMalone a întrebat:

Salutare prieteni! Am o simplă intrebare, astăzi eram într-o intersecție cu un drum principal, iar la toate semafoarele din acea intersecție, era galben intermitent, ceva ce nu imi pot explica pentru că de fiecare dată dacă dorești să intri în intersecție e imposibil deoarece este enorm de aglomerat, majoritatea o traversează pe roșu. Iar eu asteptam linistit sa se elibereze intersecția intrând usor până în banda 1, si trec câteva masina si trec, până un domn se decide de pe șoseaua principală sa schimbe banda de pe 1 pe 2 neasigurandu-se in oglinda si raschetandul pe cel de pe banda 2. Întrebarea mea din toată această dilemă, cine si cum a fost de vina, tin sa mentionez ca pe banda mea de mers e si verde intermitent la dreapta iar toți șoferii se baga până în spatele tău fara sa iti mai permita sa dai in spate.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica cine e de vina? Pai daca ala a schimbat banda fara sa se asigure cine ar putea sa fie de vina?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat