| MatteiM a întrebat:

Salutare!
S-au implinit 24 de ore de la incident. Ieri, in jurul orei la care ne aflam acum, am trecut fara sa opresc la intr-o intersectie in care nu aveam prioritate. Am trecut fara sa bag de seama semnul de STOP. Intamplarea face ca langa intersectie sa se afle sectia de politie a satului. Se aflau persoane si masini, deci am fost observat insa nu se afla camere amplasate pe semafor si nu am observat nici vreun organ al legii. Intrebarea mea este daca trebuie sa ma astept la vreo contraventie avand in vedere circumstantele si ca au trecut 24 de ore fara sa fiu instiintat pana in acest moment. Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa cum ai spus nu poti fi sanctionat contraventional, deoarece nimeni din politie nu a constatat contraventia.

| darrio2007 a răspuns:

Daca faci asa ceva langa sectia de Politie, ma intreb cum procedezi in alte intersectii mai lăturalnice!

| cristimihailov a răspuns:

Nu te mai simtii precum hotul cu musca pe caciula.

Nu te-a vazut nimeni.

Dar totusi, mai multa atentie. Data viitoare s-ar putea lasa cu accident