| mafiaa a întrebat:

Salutare. Stau la bloc si am un vecin care are o soba pe lemne, hornul lui (o teava care urca pana in dreptul balconului meu) e indreptat spre balconul meu si nu pot sa-mi aerisesc cele 3 camere de pe partea aceea cu hornul pentru ca imi intra tot fumul in casa. Unde trebuie sa fac o reclamatie, la primarie sau la politie?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Prima faci o reclamatie la asociatie si apoi la primarie. Nu are treaba politia cu aceste cazuri. Si daca ajungi cu un bat infunda-i burlanul cu niste carpe sa-i iasa lui fum in casa.

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Vorbeste cu el si fa-o sa inteleaga ca intra fumul in camera si propune-i sa mai buna niste burlane (tevi de evacuare a fumului) in plus si sa se inalte pana la deasupra acoperisul blocului! Daca se incapataneaza si nu vrea sa inteleaga, atunci vei fi nevoit sa-ti faci o reclamatie la asociatie si apoi la primarie si la pompierie! Nu are voie sa instaleze o soba in bloc fara autorizatii de la primarie si de la pompierie! Trebuie sa aiba si un extinctor!

| maite13 a răspuns:

Mai bine incearca sa vorbesti cu el mai intai si daca nu rezolva problema, atunci apeleaza la autoritati.

| mafiaa explică (pentru maite13):

Nu am cu cine sa vorbesc, are 70 ani, mi-a lovit masina in parcare de nu mai putin de 3 ori, nu a vrut nici sa facem schimb de parcare sa nu mi-o mai atinga, dar sa mute teava aia.

| hbjjhdsbvhbsdkv a răspuns:

Vorbeste cu el sa mute teava aia si daca nu vrea fa reclamatie la politie