| Emy0202 a întrebat:

Salutare! Aveti idee daca stau dezbracat pe balcon si ma vede vreun vecin ar putea sa sune la politie sau sa imi faca vreo reclamatie?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar putea.
Sa fin serioși acum, nu poți să pui niste chiloți pe tine?

| johnnny123 a răspuns:

Uite altă idee: Ce-ar fi să-ți pui o pereche de chiloți? Este chiar atât de greu, sau ești exhibiționist?

Te-ai gândit vreo secundă că dacă stai în fundul gol pe balcon te pot vedea nu doar vecinii, ci și copiii lor?

| pufulescu0o a răspuns:

Poate sa sune la Politie, asa este, dar nu au ce sa iti faca afara de o mustrare verbala. Balconul nu este spatiu public, desi este un loc vizibil.
Ti-ar putea intenta totusi un proces civil pentru ca il deranjezi vizual.

| ElynaDD a răspuns (pentru pufulescu0o):

Eu am un astfel de vecin vis-a-vis. Provlema e ca iese fix cand ies eu sau fetita de 10 ani pe balcon, iese dezbracat complet si se tot suie pe scaune sa ne arate "bijuteria". Deja consider ca este hartuire. Nu il intereseaza atentionarile verbale. Daca intru in cass intra si el, cand ies iarasi hop si el cu "bijuteria"…. In ce directie ma indrept?

| pufulescu0o a răspuns (pentru ElynaDD):

In cazul acela este altceva, poti sa il filmezi de cateva ori ca sa ai dovezi cum ca se expune intentionat si atunci poti alerta politia. Acel vecin al tau isi expune intentionat organele sexuale, eu am inteles alta situatie din intrebarea pusa.