| EnacheChristian a întrebat:

Salutare TPU! Am o intrebare legata de partea cu taxe, firme, etc. Vreau sa ma apuc sa fac dropshipping (am 16 ani) si sa vand produse in usa. Daca eu vand in usa se aplica legea de acolo sau legea din Romania?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se aplica legea statului in care ai firma sau activezi ca persoana fizica autorizata.

| EnacheChristian explică (pentru Ioandelasal):

Din ce am auzit legislatia din america permite comercializarea de bunuri fara firma

| Ioandelasal a răspuns (pentru EnacheChristian):

Nu stiu, nu cunosc legislatia SUA.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa, fiindca tu esti in Romania, nu in america si aici se aplica Legile romanesti!