| Christianenache a întrebat:

Salutare TPU! Am o intrebare legata de partea cu vanzarile online (dropshipping). Vreau sa ma apuc de aceasta afacere, dar nu am gasit nicaieri concret daca pot vinde fara sa am firma (la inceput pana fac o suma de bani ca sa pot intemeia firma). Va rog raspundeti doar daca stiti exact si faceti deja dropshipping. De precizat am doar 16 ani!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil asa ceva, pentru ca la 16 ani nu poti safaci dropshipping si nici vanzari nicaieri in lume, nici macar nu poti avea un cont de paypal, ca nu ti-l face nimeni la 16 anisori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu poti vinde fara firme.
se numest evaziune fiscala si e o infractiune.

| Christianenache explică (pentru suntserios):

Si daca vand pe america?

| suntserios a răspuns (pentru Christianenache):

E irelevant undeva vinzi, tot firma îți trebuie, tot trebuie sa plătești taxe.

| haileewatson a răspuns:

Nu poti vinde nimic fara firma inregistrata.
Si nu poti sa iti faci firma la 16 ani. Ca minor nu ai aceasta capacitate