| Alex80000 a întrebat:

Salutare TPU am si eu o problema care se poate considera destul de grava.Imi pare rau daca nu am pus categoria corecta dar vreau sa aflu ce este cat mai repede.Astazi cam in jurul orei 8 mama a fost sunata de un numar fix (0213063530) raspunzand la care i s-a spus ca la telefon este un operator de la Raiffeisen Bank si i-a spus cateva detalii cum ar fi cum o cheama, unde sta, unde lucreaza si a fost intrebata de un card de cumparaturi si sa dea cnp-ul.Mama a dat cnp-ul acelui om.Deci este un operator adevarat sau este fals.Pe Facebook mama nu detine locatia exacta, locul de munca. Daca stiti vreun raspuns la ce am spus il puteti lasa aici va rog.Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are ce face doar cu CNP-ul.

| Alex80000 explică (pentru anonim_4396):

Mi am dat si eu seama dupa laughing)))

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Luni dimineata dupa ora 10 suna la acest numar, spune-le ca ai fost sunat si intreaba-le cine sunt.
Daca nu primesti raspunsul ca sunt intr-adevar banca, atunci contactati direct banca, iar daca nici ei nu confirma numarul, atunci anuntati politia!

| anonimg a răspuns:

Dacă aveți îndoială cu privire la acest individ, puteți să sunati voi la Raiffeisen si le spuneti ce vi s-a întâmplat. Bine este să fi reținut numele celui care va sunat.
Dacă banca nu va lămurește, atunci aduceti plângerea voastră la politie. Dânșii vor verifica numărul de pe care ati fost apelati; si pentru că orice convorbire se înregistrează timp de 6 luni, ei vor putea să verifice numele celui care s-a prezentat ca reprezentant al băncii.
În felul acesta temerile voastre se vor risipi.

| Ralukafay a răspuns:

Daca cel care a sunat-o pe mama ta,nu s-a prezentat inainte de toate,adica daca nu si-a spus numele,tot numele, inseamna ca este fals, nu conteaza ca ti-a spus ca lucreaza la Raiffeisen Bank, ca si eu iti pot spune acum ca sunt prim-ministra nu stiu carei tari sau ca lucrez cu Botezatu, dar tu in realitate nu ai de unde sa stii cu ce ma ocup eu.Deci,daca nu s-a prezentat si chiar daca s-a prezentat poate fi un nume fals, inventat.Sunati mai bine la banca respectiva si povestiti-le ce vi s-a intamplat.