| EnacheChristian a întrebat:

Salutare TPU! Daca eu am luat scam pe internet (discord), plata fiind efectuata prin skrill cum pot recupera banii sau cum pot face ceva in privinta asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-a furat cineva banii din skrill si a platit discordul sau cum?
Daca tu singur ai autorizat plata din skrill catre discord, atunci nu ai cum sa recuperezi nimic, ca nu ai fost talharit, ci ai platit de buna voie si nesilit de nimeni, neputand dovedii ca te-ar fi fortat cineva.

| EnacheChristian explică (pentru Violleta2022):

Scuze ca nu am intrat in detaliu dar eu am facut plata unei persoane de pe discord prin skrill

| Violleta2022 a răspuns (pentru EnacheChristian):

Daca tu singur ai autorizat plata, nu ai cum sa acuzi pe nimeni ca ti-a furat banii.
Poti apela la politia cibernetica daca suma este foarte mare si ai peste 18 ani, dovedind ca ai fost pacalit sau talharit.

| doctorandus a răspuns:

Faci plangere la Politie. Dar asta nu inseamna ca-ti vei recupera banii pierduti.