| SerbanDanniel a întrebat:

Salutare, va rog frumos daca se poate sa ma informati si pe mine. Sunt din Bucuresti, adresa de pe buletin este in sectorul 1, eu stau in sectorul 4, imi pot face pasaport in sectorul 4 daca adresa de pe buletin e in sectorul 1? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.248/2005, cu md. si compl. ulterioare, cererile pentru pasaport se depun la organul de pasapoarte de la locul de domiciliu sau resedinta (flotant) al solicitantului.
Poti sa o depui la sectorul 4 numai daca ai resedinta in acest sector.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi depune Cererea pentru Paşaport DOAR la Serviciul Paşapoarte pe raza căruia ai domiciliul stabil sau reşedinţa ( flotant )!

Dacă ai flotant în Sectorul 4, atunci poţi depune Cererea acolo.

Toate cele bune!