Întrebare recomandată | elisabetaiacob63 a întrebat:

Sant pensionara grad 3, in aceasta perioada am lucrat ca bucatar,si mi sa eliberat o adeverinta cu vechimea de 1, 7 luni, daca o duc la casa de pensi mi se recalculeaza pensia?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inteleg ca 1 an si sapte luni, nu o luna si 7 zile. Duci adeverinta la Casa de Pensii Publice din judetul tau si trebuie sa-ti recalculeze pensia.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă e vorba de 1 an şi 7 luni, DA se recalculează! Dacă e vorba de 1lună şi 7 zile NU!

| diavolitadulce a răspuns:

Da

| viorelmmv a răspuns:

Uite tot ce te intereseaza aici : http://legislatiamuncii.manager.ro/......ajeze.html

| ionutz20cm a răspuns:

Ai putut lucra?