| ionutalexandruion a întrebat:

Saptamana trecuta trebuia sa fac cu cineva schimb de telefoane prin posta romana. eu am trimis coletul dar el nu a mai trimis nimic. de atunci incerc sa dau de el fara succes. sunt sanse sa recuperez ceva avand in vedere ca a am doar adresa si nr lui de telefon in rest doar acea discutie pe mess care e egala cu zero?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da-i un telefon si spune-i ca daca nu respecta intelegerea o sa-i faci plangere penala pentru inselaciune.

| darrio2007 a răspuns:

Suna-l si vezi ce spune.In locul tau nu faceam asta. Posibil sa iei teapa.

| darrio2007 a răspuns:

Mai corect spus, ai luat teapa.

| panther2007 a răspuns:

Aici a fost greseala ta nu trebuia sa trimiti coletul prin posta romana si trebuia sa alegi un curier rapid cu verificare de colet(puteai mentiona la firma de curier schimbul vostru iar curierul ii lasa coletul doar daca iti dadea respectivul telefonul) dar cum tu n-ai facut asta acum suferi.
Ai putea sa faci o plangere la politie desi eu sincer nu cred ca vor lua masuri.
Alta data invata din greseli caci tocmai te-ai ales cu o TEAPA!
De curiozitate intreb ce telefon ai dat la schimb?

| adi62 a răspuns:

Buna, daca tipul este "tepar" sansele sa mai vezi telefonul sunt egale cu ZERO! Poti face plangere oriunde, cheltuielile sunt foarte mari(in comparatie cu valoarea telefonului) iar sansele de castig foarte mici. Imi pare rau ca raspunsul nu te avantajeaza dar aceasta este realitatea. Dar... o sansa mica ar mai fi ca posta sa fi mers mai greu si sa nu fi sosit coletul. Oricum nu mai ai ce face asa ca mai asteapta! Bafta!

| QMF a răspuns:

Daca vei reusi sa-l contactezi spune-i ca daca nu va respecta termenii vei merge la politie si ii vei face o plangere, daca nu dai de el pleaca imediat la politie. Ce sa spun sunt sanse ca telefonul tau sa fie deja vandut. Nu te mai implica in treburi din astea ca, 99% sunt tepe de prima clasa. Baftawinking