| SpawNury a întrebat:

Scurt și la subiect.
Muncesc din 22 mai. (Munca de sezon).
Astazi, mai încolo îmi face contract și îmi e ca nu mă plătește suficient dacă în contract scrie ca am început munca de azi.
Întrebarea mea este dacă e posibil sa îmi scrie pe contract ca am început munca pe 22 mai?
Mulțumesc frumos.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibil doar ca angajatorul va avea probleme cu ITM si sa fie amendat. El trebuia sa incheie contractul inainte de inceperea lucrului si sa te inscrie in registrul general de evidenta a salariatilor, comunicand si la ITM. Cred ca pana acum o sa te plateasca la negru.