| Eufreeze142 a întrebat:

Se baga armata obligatorir iar? Eu zic ca nu.

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiind timp de pace nu este obligatoriu stagiul militar, acesta poate fi introdus doar in timp de razboi si nu cred ca vom avea vreun razboi in viitorul apropiat.

| Eufreeze142 explică (pentru Ioandelasal):

Dar crezi ca mai da putin cu bombe? Daca il bste ukraina va da cu bombe? Pai daca da atunci ce sens a avut sa ajutam ukrainienii ca sa murim toti?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Eufreeze142):

Sigur ca ii mai bombardeaza pe ucraineni, pana va fi un invingator sau se va face pace, dar nu cu bomba nucleara.
Si n-o sa bombardeze un stat NATO, stie si Putin ca atunci este terminat.

| Eufreeze142 explică (pentru Ioandelasal):

Pai daca ukraina castiga si ajunge la el si il omiara ce mai are de pierdut? Sau nu sr ajunge acolo? Si oare Putin de ce nu a apasat bomba? O tinr macar la viata lui? Si apropo in zlelel noastre daca Tomania ar i tra in tszboi cu cineva fara nucleare bolnavii psihic nu au voie nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Eufreeze142):

Are multe de pierdut, ar fi cel mai urat dictator din istoria de pana acum.
Bolnavii psihic nu sunt inrolati in aramata.

| Eufreeze142 explică (pentru Ioandelasal):

Pai daca am muri cu totii ce sa nai aiba de pierdut? Iar in trecut daca erai bolnav la.cap si nuvfaceai armata te puteai angaja?

| Eufreeze142 explică (pentru Ioandelasal):

Ce razboi sa avem? Ca s ar ajunge la nucleare, daca sunte in nato cine sa be atace? Iar daca ai fost bolnav psihic si dupa ai ajuns sa te dontrolezi cu medicamente tot.nu te-ar lua la razboi? Dar oricabd pot sa mai ai momebte.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Eufreeze142):

Sunt sigur ca Ucraina nu va depasi granita cu Rusia, asa ca Putin npar avea de ce sa foloseasca arme nucleare.

| Eufreeze142 explică (pentru Ioandelasal):

Am mai intrebat ceva daca ai fist bolnav la cap si te ai vindecat cu nedicamente tot nu te-ar lua in razboi?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Eufreeze142):

Daca esti complet sanatos, ai varsta minima si maxima pentru inrolare in armata atunci este posibil sa fii chemat.

| Eufreeze142 explică (pentru Ioandelasal):

Pai daca ai avut psihoza de ex sau tulburare ibsesiva poti la un moment dat sa mai ai vreo faza, deci?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Eufreeze142):

Ti-am explicat destul de clar, de ce tot insisti aiurea?
Daca ai fi chemat la incorporare treci printr-o comisie medicala, ai actele medicale anterioare si in functie de ce se va stabili vei fi incorporat sau respins.

| darrio2007 a răspuns:

Daca zici ca nu, de ce mai intrebi?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil sa se bage in viitor, daca razboiul va bate la usa.

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred, dar ar cam trebui

| CLaludiu1234 a răspuns:

Stai liniștit, probabil se va anunța la știri pe toate posturile de tv și de radio, dacă se va da armata obligatorie