| xxxAnonimusxxx a întrebat:

Se poate face reclamatie daca vecinul de deasupra tropaie si in orele de liniste si in celalalte? si daca da cum se face aceasta reclamatie?

Sunt nou si nu stiu cum se face o reclamatie, rog sa mi se raspunda frumos fara a rade de mine ca asta nu m-ar ajuta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face reclamatie la politie, pentru conturbarea linistii publice. Dai datele tale (numele si prenumele si adresa), expui situatia si dai datele vecinului.
Totusi, inainte de a face reclamatie, iti recomand sa incerci o rezolvare amiabila, discutand cu vecinul sau prin intermediul presedintelui sau administratorului asociatiei de proprietari, este mult mai bine si o dovada de buna vecinatate.

| xxxAnonimusxxx explică (pentru Ioandelasal):

Am incercat practic bunica nu a mai suportat si a mers la ei si au injurat-o, o vecina de langa ei chiar, a facut galagie si a iesit la ea si i-a zis sa nu mai faca galagie ca cheama politia si vecina ia raspuns ca " ce ei nu fac galagie noaptea ca in fiecarea noapte la 3 o trezeste". Multumesc o sa merg la administrator apoi la politie.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca nu ai mai stat la bloc, atunci stai la casa.mai are omul copii. daca dai telefon la urgenta ce le spui? ca tropaie sus?

| xxxAnonimusxxx explică (pentru express11):

M-am nascut si crescut aici unde locuiesc acum la bloc. si da, asta o sa le spun, ca ei m-au trezit odata la 4 dimineata ca jucat hora, chiuiau si tropaiau si am zis ca pica tavanu, simteam vibratiile si pe pat, in fiecare seara incepad pe la 00:00 incep sa umble prin casa intruna si nu orcium si cu tocuri si mai se aude cum muta mobila.

| express11 a răspuns (pentru xxxAnonimusxxx):

Dupa ora 22 poti da telefon la politie, daca sunt nesimtiti.ai dreptate.scuze!