| David_Snk_1995 a întrebat:

Se poate lua carnetul la 17 ani(pentru masina normala)si un an sa te insoteasca un adult? Adultul trebuie sa aiba carnet?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate. Este doar o propunere de modificare a legislatiei rutiere, nu a fost discutata inca de parlament si nu se stie cand si daca va fi aprobata. Numai bine!

3 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Nu ai cum

| valentino52 a răspuns:

Si daca ar fi asa pana se aproba o sa ai vreo 25 de ani...

| Adrian_Ion_1992 a răspuns:

Nu ai cum, dar exista o solutie foarte buna la o masina care nu nesecita permis http://anunturi-auto.4tuning.ro/....../cauta.asp sau mai asteapta 1 an... Funda