| SingleForOne a întrebat:

Se poate sa fiu persoana juridica la o companie prin afiliere de marketing, dar și persoană juridică la propria mea companie, SRL (atât timp cât interesele și activitatea nu coincid)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu esti persoana juridica, persoana juridica este firma organizata ca societate comerciala.
Asa fiind firma ta se poate asocia cu alta firma si tu, ca persoana fizica, poti fi salariat la alta firma, daca nu esti in concurenta cu aceasta.

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu înțeleg întrebarea. Vrei să ai două firme, una pentru profesia ta, una pentru marketing prin afiliere? laughing Pe o firmă poți include toate codurile CAEN și din afiliere nu se câștigă atât de mulți bani încât să separi activitatea...
Nu prea înțeleg dacă ești afiliat sau advertiser, tho.