| Mămăligă96 a întrebat:

Se poate veni din Olanda in România cu avionul? Acum in vremuri de pandemie ma refer

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi aici informatiile Ministerului, cu privire la calaoriilor din Europa:
https://www.mae.ro/travel-conditions/3731

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, doar daca Olanda are aeroportul deschis si face curse spre Romania. Suna la aeroport si aflii.
Nu uita: carantina este obligatorie: 14 zile, imediat cum ai intrat in tara.

| Mămăligă96 explică (pentru Violleta2022):

Pai am tot avut zboruri către România de aici din aprilie dar s au anulat din cauaza carantinei din tara, si am acum sâmbăta bilet si ma întrebam oare daca pot merge, cum s-a prelungit starea de urgenta, oricum mi am propus ca si daca nu sunt obligat sa stau tot stau 2 săptămâni pentru siguranță buzunarului mei si a consatenilor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mămăligă96):

Vezi aici informatiile Ministerului, cu privire la calaoriilor din Europa:
https://www.mae.ro/travel-conditions/3731