| anonim_4396 a întrebat:

Se va autodistruge omenirea? Daca da, ce metoda credeti ca va alege?

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu lasam omenirea sa aleaga. Mai bine il lasam pe piticut sa conduca lumea o saptamana. Cred ca nici Hitler n-ar fi mai eficient.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Viruși care te ucid în mai puțin de 24 de ore!
Ce înseamnă și filmele astea de groază, Doamne.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Omenire se autodistruge involuntar.Nu se pune problema alegerii unei metode.

| mgtow a răspuns:

Asta da odata si odata va disparea omenirea de pe pamant dar nu stim cand va fi mai ales s-a confirmat ca peste 2 ani caldura va fi mai intensa din cauza exploziilor solare si a contaminatiei de CO2 din atmosfera.

mariana
| mariana a răspuns:

Caile sunt multiple si nenumarate dar posibil ca, mai trece multa vreme pana la "apocalipsa".
Multi oameni de stiinta s-au referit la incalzirea globala, la infometarea unei mari parti din omenire, la imbuibarea celor care se autodistrug mancand, la armele chimice si bactereologice care sunt create de cei care vor sa se imbogateasca pe seama celor "saraci" cu duhul, la lipsa de cultura a unei mari parti din polulatia lumii si la poluarea care se manifesta sub toate formele, mediu, limbaj, sonora etc.
Cred ca se pot scrie pagini multe despre ce ne poate distruge, pe principiul ce-si face omul cu mana lui se cheama "lucru manual" iar in exemplu dat de tine mai simplist spus, fiecare pasare pe limba ei piere.
Sa speram ca ne vom trezi la timp si vom face un bine acestui pamant, protejandu-l pentru ca atunci si el ne va feri de cataclismele care acum sunt prezente pe tot cuprinsul globului pamantesc.
Oamenii trebuie sa fie responsabil fata de ei, de urmasii lor si de mediul ce-i inconjoara si atunci sunt sanse reale sa putem exista inca multa, multa vreme.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Probabil propriile arme, vreun accident intr-un experiment stiintific (poate chiar un vaccin cu efecte pe termen lung, mai stii? sau cum zice genom... ) sau poate prin legile naturii - intr-un mod sau altul (ori distrugerea treptata mediului, ori inmultirea excesiva sau epuizarea unor resurse). Dar cel mai probabil cumva nu va disparea total, cel putin nu prea curand.
@dhraqull ai invatat lectia de viata din videoclipul korn - evolution? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Omenirea a inceput de multi ani sa se autodistruga.Metodele sunt diverse.Trebuie un roman sa le scrii pe toate.

| profudereligie a răspuns:

Nu, omenirea nu se va autodistruge. Instinctul de conservare, conştientizat în cazul speciei Homo Sapiens, va duce la găsirea unor soluţii salvatoare. Un exemplu: în anii 1970 s-a făcut un studiu din care a rezultat că necesarul de fotografie de pe Terra pentru anii 2050 va duce la poluarea ireversibilă a apelor. Pe vremea aceea se folosea fotografia clasică, pe film şi hârtie fotografică, cu săruri de argint fotosensibile, acizi pentru developare, baze pentru neutralizare ce erau apoi spălate cu apă. Între timp a fost inventată fotografia digitală, mult mai competitivă şi mai nepoluantă. Dar asta au făcut oamenii ce studiază şi muncesc, nu cei ce se tem de viitor...

| dhraqull a răspuns:

Prin prostie, ai observat cum oamenii inteligenti au 1 copil 2 copii maxim, in timp ce oamenii needucati, saraci si cu un IQ sub medie fac cati pot?

| midnight_2375 a răspuns:

Ar fi misto sa cada meteoriti pe Pamant si lumea sa tipe si etc. rolling on the floor

| ClaudiuN a răspuns:

Acum ce crezi ca face? happy

| juniper a răspuns:

1. Sa astepte pana cand un asteroid va lovi pamantul.
2. Sa polueze in continuare plantea... saraca de ea.
3. De la cutremure sa se distruga tot.
4. Vulcani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Metoda intrebarilor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, iar una dintre cai, daca nu cumva cea mai influenta, este indobitocirea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bomba Nucleara (posibil). Desi oricum omenirea deja se autodistruge (poluare, teste chimice, fabrici,...). sad

| Mara15 a răspuns:

O sa faca BOOOM.laughing Glumesc...nu se stie, daca am sti nu ar mai fi asa amuzant.

| Sally06 a răspuns:

Poi...Prin poluare, distrugerea stratului de ozon...etcbig grin