| SaveTheNature a întrebat:

Credeti ca omenirea va fi ingenuncheata de capitalism?

Răspuns Câştigător
| WhatheWow a răspuns:

Cit de realista poti fi cind vezi, peste tot in jur ca salariile sint tot mai mici, ca se lucreaza tot mai mult, ca bancile incearca tot mai mult sa ne indatoreze, ca lipsesc miscarile sindicale, ca bogatii sint tot mai bogati iar saracii tot mai saraci, etc?!

7 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Cu siguranta da. Deja o mare parte este.

| WhatheWow a răspuns:

Intotdeauna s-a incercat ingenuncherea ei insa mai de vreme sau mai tirziu omenirea a gasit un mod de a se apara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu dacă omenirea, dar noi, românii, cu siguranţă am fost îngenuncheaţi de multă vreme de capitalism. Dacă lucrurile vor merge la fel şi în următorii ani, vor fi şi alte ţări răpuse de capitalism.

| ButterflyWings a răspuns:

Tu de la Londra inca nu te-ai lamurit?

| NのON a răspuns:

Nup, va fi ingenuncheata de masoni si de anti-hristwinking

| lorikloredana a răspuns:

Eu nu cred asa ceva.incerc sa fiu ma realista

| WhatheWow a răspuns (pentru lorikloredana):

Cit de realista poti fi cind vezi, peste tot in jur ca salariile sint tot mai mici, ca se lucreaza tot mai mult, ca bancile incearca tot mai mult sa ne indatoreze, ca lipsesc miscarile sindicale, ca bogatii sint tot mai bogati iar saracii tot mai saraci, etc?!

| lorikloredana a răspuns:

Nu am vrut sa se inteleaga astfel. Voiam sa spun ca lumea nu va fi ingenuncheata de capitalism pentru tot deauna.Va exista si un capat al acestei probleme.