| mikismichi a întrebat:

Stau in italia...si in ianuarie implinesc 14 ani...pot sa imi fac buletinul in decembrie?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti, prima carte de identitate (nu se mai face buletin de peste 15 ani) se poate face doar dupa implinirea varstei de 14 ani. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adică carte de identitate.
Se face în maxim 15 zile de la împlinirea vârsta de 14 ani.
Pa, pa.

| Niklauss a răspuns:

Nu-i adevarat poti sa iti faci buletin inainte cu 3 luni ianinte sa faci 14 ani pentru ca si eu mia l-am facut acum ceva timp si l-am facut cu 2 luni inainte sa implinesc 14ani. FUNDA?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Niklauss):

Adevarat, poti sa faci cerere de buletin si poza cu 3 luni inaintea implinirii varstei de 14 ani.Dar vei putea ridica buletinul de la politie doar dupa ce ai implinit 14 ani!

| xDr0gs a răspuns:

Nu nu potihappy! Trebuie sa ai 14 ani deja impliniti!

| poker85 a răspuns:

Datongue(][= ][_][ ]\[ ]) /-\)big grin

| petre_8570 a răspuns:

Teoretic da.