| thezbx a întrebat:

Stie cineva cum pot gasi adresa domiciliului unei persoane, daca ii stiu numele bineinteles?

Răspuns Câştigător
| Tarabostes a răspuns:

In pagini aurii mai vechi, cand toti aveau telefon fix, cauti numele acolo si vezi si adresa. Ss fii sigura ca nu s-a mutat! happy

| thezbx explică (pentru Tarabostes):

Pai cred ca s-a mutat de curand, de vreo 3-4 ani

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta-l pe internet cu numele si prenumele si poate ai noroc sa-i gasesti adresa ori poti intreba cunoscutii.

| soloangel01 a răspuns:

Poti incerca sa il cauti pe Facebook. Daca nu il gasesti si e important du-te la politie.

| thezbx explică (pentru soloangel01):

Nu cred ca ai inteles intrebarea. vreau sa stiu unde sta o persoana. de ce sa o caut pe facebook si de ce sa merg la politie?

| soloangel01 a răspuns (pentru thezbx):

O cauti pe Facebook si la 'despre' scrie in ce oras/comuna sta. Daca era important ai fi putut apela la politie pentru ca ei tin evidenta populatiei(cand iti faci buletinul, certificatul de nastere). De ce ai vrea sa stii unde sta cineva daca nu e important?

| thezbx explică (pentru soloangel01):

Stiu in ce oras sta, as vrea sa stiu strada

| soloangel01 a răspuns (pentru thezbx):

Aha...nu prea ai ce face. Poti incerca sa intrebi postasii din oras(daca e oras mare nu ai sanse). Gandeste-te cine ar putea stii unde sta si intrebi acea persoana!winking Succes.

| soloangel01 a răspuns (pentru thezbx):

Daca nu stai in orasul ala nu ai nici o sansa laughing

| thezbx explică (pentru soloangel01):

Ma gandeam pe net daca as putea afla, nu mor daca nu aflu, doar is curioasa

| thezbx explică (pentru soloangel01):

Stau in orasul ala

| soloangel01 a răspuns (pentru thezbx):

Nu, pe internet nu se gaseste nici in filme. In filme aia sparg serverele politiei si afla date despre anumite persoane(le arata si poza). Daca nu merita nu te mai stresa.