| Raullbv a întrebat:

Stie cineva daca la agentie Wizzair daca am 16 ani pot zbura singur fara sa platesc nicio taxa in plus, si daca mai am nevoie de procura de la parinti?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti calatori fara insotitor major si declaratie notariala autentica a parintilor. Insotitor major poate fi desemnat si personalul de bord de pe avion. Intreaba la comapanie daca trebuie sa platesti in plus pentru asta, stiu ca la unele companii nu trebuie sa platesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de procura de la ambii parinti si de un insotitor major (poate fi chiar echipajul de zbor)