| Cristian_1672 a întrebat:

Pot pleca din tara cu o fata (varsta 15 ani ) daca am procura de la parintele care o are in custodie pana la varsta de 18 ani! (castigata in instanta... parinti nu au fost casatoriti legitim )
eu momentan am doar :
- procura de la mama ei prin notariat
- cazier ( politie... mi s`a cerut la agentie )
- pasaportul meu
- ambele buletine

imi trebuie si pasaportul ei (minorei)?
agentie WizzAir!

am suant la Esky si mi s`a spuca nu trebuie decat procura si buletin!
la politie ca trebuie pasaport...

timp de pasaport nu mai am!

Răspuns Câştigător
| loundy a răspuns:

E suficient. Eu sunt minora si in vara am plecat in Italia cu wizzAir, singura(avand procura semnata de ambii parinti), in Italia asteptandu-ma mama. Dar iti spun ca poti pentru ca la inceput mie mi s-a spus ca nu pot pleca decat daca ma insoteste un adult. sI mi s-a spus ca nu trebuie decat cazierul si buletinul. Pasaportul nu trebuie(cel putin nu pentru tarile din UE

5 răspunsuri:
| selfish lover. a răspuns:

Da, poti pleca numai cu buletinul si procura. Am fost in aceeasi situatie si am putut. happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa suni la aeroportul de la care ai plecarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru shadow girl o intrebare:in procura trimisa din italia in romania ce trebuie sa specifice ca sa putem pleca toate trei surorile impreuna cu tatal nostru iar in italia ne asteapta mama?

| Cristian_1672 explică:

Am sunat... si tot sunat... si mi s`a spus ca fara pasaport!