| Eclectica a întrebat:

Stie cineva daca s-a dat somajul tehnic? Unde gasesc un link oficial daca s-au redirectionat banii? Angajatorul meu nici acum nu ne-a dat, a spus ca nu s-au dat. Nu stiu care e adevarul....Multumesc!

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Angajatorul trebuie sa depuna o cerere, urmand sa fi chemat sa semnezi actele pentru somaj. Daca nu ai fost chemat inseamna ca anagajatorul nu a depus nici-o cerere si nu vrea sa dea somaj tehnic.

| Eclectica explică (pentru Frank51):

Multumesc frumos pentru raspuns, chiar e logic si chiar mi-a prins bine! Sanatate!