| Arthur a întrebat:

Ştiţi de ce vor să schimbe imnul naţional Deşteaptă-te române?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Monseniore,daca se intimpla ce scrie in primul vers, USL-ul va disparea complet de pe scena politica.Cred ca asta este singurul motiv.

| Arthur explică (pentru harciog):

Exact Sire, dar ce îi deranja şi le provoca frisoane era pomenirea numelui Traian iar acum mai nou Deşteaptă-te române s-ar putea transforma în Trezeşte-te dear mr. president. Nu în engleză pentru că nu ar avea nici un ecou.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am auzit asa ceva.Tu de unde stii?

| Arthur explică (pentru darrio2007):

E adevărat şi dacă te gândeşti puţin o să ai o dublă motivare legată de text.
De altfel au avut o tentativă când un cântăreţ un pic mai tuciuriu şi-a permis să ciuntească imnul naţional în public.

| darrio2007 a răspuns (pentru Arthur):

Ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit şi eu că vor să îl schimbe, dar nu cred că se va întâmpla asta prea curând!

| xBya a răspuns:

Pentru ca nu stiau cauza protestelor si s`au gandit ca imnul ne-a indemnat sa ne 'desteptam'. Probabil ca il vor schimba intr-un descantec de adormire. Bineinteles, cu ajutorul iluzionismului laughing.

| stpu a răspuns:

Lui Antonescu ii place mai mult cum suna "Culca-te romane!" laughing

| Arthur explică (pentru stpu):

Total de acord. Iar dacă dormim cu toţii e totul OK.
Nu mai că am tresărit la gândul că : " Somnul raţiunii naşte monştrii ".

| DjYeti a răspuns:

Cine te-a mintit?laughing

Răspuns utilizator avertizat