| stresat a întrebat:

Sunt absolvent de facultate cu indemnizatie de la sfarsitul anului trecut. Chestia e ca in fiecare luna, indemnizatia de somaj a scazut, de la 258 la 250, 210 si acum 185. E normal sa scada in fiecare luna in halul asta? Eu stiam ca e o suma fixa care se da in fiecare luna.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru absolventi este o suma fixa, respectiv 50% din indicatorul social de referinta, care in acest an este de 500 lei, asa ca ar trebui sa primesti 250 lei. Vezi la AJOFM din judetul tau. Numai bine!

1 răspuns:
| amoramor a răspuns:

E o suma fixa. Mergi la AJOFM si reclama problema.