| niko23 a întrebat:

Sunt angajata de primarie insotitor copil handicap grav [al meu o fetita de 4 ani] si as vrea sa plec la munca in afara Anglia.Pot lasa copilul cu soacra mea? Ce demersuri trebuie sa fac si daca pierd angajarea de la primarie

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o vorbă: ori la bar ori la spital.
Vezi (IN SINEA TA, NU ALTFEL) dacă e ok să-ți lasi fata singură și tu in UK

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Clar pierzi deoarece tu esti insoțitorul nu soacra ta, dar daca ai copil cu handicap grav pleci in Anglia? Nu i ti pasă de copil? Il lasi pe mina soacrei? Tu esti mama lui/ei nu soacra?

| Felys a răspuns:

Poate sa ii faca angajare soacrei si sa primeasca ea banii deci nu pierdeti banii ca pana la urma si cu angajare si fara tot trebuie sa aveti grija de copil