| Alemariandra a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un turc(eu fiind romanca) si am dori sa ne logodim, urmand sa ne casatorim. El a crescut aici impreuna cu familia si rudele lui. Daca stie cineva ce trebuie facut fara a ne converti vreunul la religia celuilalt astept pareri. Care este procedura etc. Multumesc mult

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Faceti numai cununie civila la primarie.nunta,la biserica, cam complicat.nu cred ca vreun preot ortodox, sau imam, va va casatori religios, si chiar daca ar face-o nu ar fi legitima. poate doar cu vreo dispensa de la patriarhie.mai bine intrebatiun preot.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la o biserica si intreaba parintele de acolo.El stie mai bine ca toti.

| gocops a răspuns:

Scuze nu stiu