| angela7 a întrebat:

Sunt o mamica minora, am nascut in Romania dar am venit in Uk cu parintii si acum as dori sa merg doar eu cu bebe in Romania. Suntem cetateni romani, am toate actele necesare gen pașapoarte, certificate valabile pentru mine cat si pentru bebe romanesti.
De tatal sau n-am nevoie nu-i recunoscut.
Credeti ca ar fi vreo problema la granița?(merg cu niste șoferi cu masina)va rog vreau răspunsuri sigure

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, te poti inapoia in Romania linistita, de altfel ai avea nevoie de declaratia tatalui minorului doar pentru iesirea din Romania, bineinteles daca ar fi trecut pe certificatul de nastere al minorului.

| angela7 explică (pentru Ioandelasal):

Buna seara, chiar dacă nu am imputernicirea de la mama? pot trece? te rog răspunde mi

| Ioandelasal a răspuns (pentru angela7):

Da, poti trece, ti-am spus foarte clar.