| iullya a întrebat:

in ianuarie pe data de 15 am scos de la primarie actele necesare pentru schimbarea buletinului. asi dori sa stiu daca mai sunt valabile. si cat timp sunt valabile.multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce acte ai scos de la primarie?
De regula primaria n-are nici o treaba cu preschimbarea cartii de identitate. Spune exact despre ce-i vorba si o sa-ti dau un raspuns concret.

| iullya explică (pentru Ioandelasal):

Este vorba despre declaratia in care sunt luata in spatiu de mama si o adeverinta in care se adevereste ca mama are casa.

| Ioandelasal a răspuns (pentru iullya):

Da, sunt valabile, doar ca declaratia ar fi trebuit data in fata notarului public si autentificata sau la SPCLEP, in fata functionarului de acolo. Declaratia este necesara doar daca nu ai avut aceeasi adresa de domiciliu si in vechea CI.

| iullya explică:

Dar cat timp sunt valabile? sunt aproape 3 luni de cand sunt scoase.