| fany332 a întrebat:

Te poate gasi politia tf ca si adresa daca pe abonament nu e mentionata? tin sa mentionez ca atunci cand mi-am facut abonamentu nu mi s-a cerut buletinul.ma gandesc ca chiar daca apare CNP-ul n-au cum sa te gaseasca ca mi se pare ca apare in el doar codul judetului...mi-a spus controlorul ca mi-a inregistra proces verbal dar nu mi-a cerut nicio adresa....se facea ca scria pe telefon ceva de pe abonament.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca are CNP-ul te gaseste. Daca nu a scos cotorul cu Procese-Verbale nu ti-a facut unul. Asa ca stai linistit. Trebuia sa te puna sa semnezi si un martor.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca chiar vor te poate gasi si sa-ti trimita procesul verbal de contraventie la domiciliu.
S-ar putea si sa nu-ti dea o amenda in bani ci doar avertisment.

| fany332 explică (pentru Ioandelasal):

Cica mi-a facut proces de 200 de lei))
de aia zic ca cu telefonul nu prea avea ce sa faca ca toata chestea o facut-o in vreo juma de minut

| Ioandelasal a răspuns (pentru fany332):

Daca ti-au facut proces verbal de contraventie si nu ti l-au dat pe loc atunci o sa ti-l trimita la domiciliu.

| fany332 explică (pentru Ioandelasal):

Adica prin posta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru fany332):

De regula prin posta.