| JayWatson a întrebat:

! Tichetele de vacanta primite anul acesta pot fi folosite doar de persoana care le-a primit(salariatul)? Adica tatal meu mi-a dat cateva dintre tichetele lui si nu stiu daca pot sa le folosesc fara sa fie el de fata.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pot fi folosite doar de catre titular si numai pentru servicii turistice.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic da, practic, ăia de la recepție nici nu se uită pe numele cui sunt.

| JayWatson explică (pentru anonim_4396):

Ai incercat sau cunosti vreun caz in care cineva o folosit tichetele fara sa fie titularul lor? Chiar mi-as incerca norocul chiar daca se vede foarte clar ca nu sunt eu persoana care le-a primit.

| JayWatson explică (pentru anonim_4396):

Stii cumva un caz concret in care cineva a folosit tichetele si nu era titularul lor? Sincer mi-as incerca norocul chiar daca e foarte evident ca nu le-am primit eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JayWatson):

Eulaughing nici nu a interesat-o pe recepționeră, nu mi-a cerut buletin, nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și pot spune că era evident că nu îmi aparțineau mie, n-avea nevoie să vadă vreun act de identitate ca să realizeze că nu sunt bugetar.
Am înțeles că la Lukoil îți dau și combustibil pe ele, dar nu am încercat.

| JayWatson explică (pentru anonim_4396):

Vai multumesc laughing mi-ai dat speranta.