| Ukaya a întrebat:

Trebuie sa cer acordul firmei la care am asigurare de viata ca sa ma pot vaccina? Devine nula asigurarea daca ma vaccinez fara acordul lor?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal si legal nu trebuie sa soliciti acordul pentru vaccinare, n-am vazut nici o interdictie legala.
Totusi este bine sa studiezi contractul de asigurare si sa vezi daca exista prevederi privind vaccinarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru vaccinare nu ai nevoie de acordul nimanui, fiind suficient sa mergi la vaccinare, cu buletinul in mana si sa ceri sa fii vaccinat.