| anonim_4396 a întrebat:

Un om poate avea 2 buletine?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intr-o tara, o persoana poate avea legal doar un singur act de identitate cu domiciliu (la noi: carte de identitate sau "buletin").
Exista insa si situatii cand o persoana are rezidenta in mai multe tari, caz in care poate avea mai multe acte de identitate, din fiecare din acele tari.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu poate avea 2 buletine pentru ca este ilegal!

| JackR a răspuns:

Da, odata la 4-5 ani: unul de identitate si unul (sau mai multe) de vot!

| Raducons a răspuns:

Nu poate avea doua buletine, decat daca nu il preda pe cel vechi cand expira valabilitatea.

| AliceThai a răspuns:

Da, unul bun si unul expirat happy

| RAY a răspuns (pentru AliceThai):

Daca nu il predai pe cel vechi nu poti avea unul nou

| nimenisinimik a răspuns:

Propun sa-l dai inapoi pe al 2-lea.

| Ylucian a răspuns:

E ilegal