| Mariushgv a întrebat:

Un politist din sursa externa poate sa faca aceleasi lucruri ca un politist normal care a facut academia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta asta, important daca lucreaza in aceeasi functie, cu aceleasi atributii de serviciu. Daca este asa atunci este obligat sa faca si poate face aceleasi lucruri.
De altfel incadratul din sursa externa trebuie sa urmeze un curs si abia apoi este trimis la munca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, in domeniul lui. Se iau din surse externe numai specialitati ce le sunt necesare.