| anonim_4396 a întrebat:

Unde gasesc un magazin de arme de autoaparare din localitatea Constanta?
Si cum se obtinde permisul de port arma si de unde?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.igpr.ro/acte_necesare_permis_arma.htm gasesti informatii privind actele necesare, in functie de arma care vrei s-o cumperi. Pentru ce arma vrei tu cred ca se incadreaza la categoria E din anexa legii si nu iti trebuie permis de port arma, doar sa te inregistrezi la politie. Numai bine!

| Cristian_Breazdau_1989 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ca să poți purta arma cu tine, evident că îți trebuie permis de port-armă!

2 răspunsuri:
| Vladutzel24 a răspuns:

Http://magazindearme.ro/magazin/5-arme-neletale
aici poti sa comanzi arme de autoaparare. nu stiu daca necesita neaparat licenta, cred ca cele neletale se pot folosi fara autorizatie