| Ionut58282856 a întrebat:

Unde pot sa lucrez cu 8 clase?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi in continuare la scoala. Un pix se tine mai usor in mana, decat o lopată.

| anonimg a răspuns:

La aproape orice firmă care ar avea nevoie de serviciile tale. Dar îți recomand să faci liceul; vei fi plătit altfel.

| Holiday a răspuns:

Constructii, curatenie, agricultura, paznic...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt sigur, dar cred ca poti merge la agentia de ocupare a fortelor de munca din oras la tine. Un psiholog te va consilia. Iti va da o lista. Apoi vei face un curs de calificare gratis.

| gheorghe699 a răspuns:

Ai optiuni destul de putine,poti lucra,munci necalificate,dar si aici ca sa avansezi, sa te califici intr-o meserie ai nevoie de scolarizare,. poti incerca sa it completezi studiile, la o forma de invatamat; seral, la distanta, nu vad care este problema, oricum nivelul invatamantului nu a fost atat de scazut niciodata.

| Afurisenia a răspuns:

Nu prea sunt variante. Ti s-a raspuns "peste tot" dar nu ti-a spus ce fel de posturi sunt alea unde ai putea fi primit. Mergi in continuare la scoala.