| Antisistem11 a întrebat:

Unii îl acuză pe biden ca a retras trupele sua si asta a facut ca talibani sa preia din nou controlul afghanistanului. Am tot criticat guvernul sua si politicile lui dar era timpul să îi iau si apărarea.ce puteau trupele sua sa faca mai mult decat au facut deja in 20 de ani de razboi? Adică concret. omeneste vorbind vreau sa cred ca viețile care s-au pierdut acolo (ma refer la viețile trupelor sua si ale civililor afgani) nu s-au pierdut in zadar si ca revenirea talibanilor nu a anulat toate lucrurile bune făcute de sua.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca stii zicerea cu facerea de bine, se pare ca asta le-a fost rasplata ca i-au ajutat pe talibani sa lupte contra URSS.
Parerea mea este ca nu aveau ce cauta in Afganistan dupa plecarea sovieticilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi că Trump a retras trupele nu Biden.
Ce puteai face americanii acolo? Să păstreze ordinea, asta puteau face.

| gabicoo a răspuns:

Biden a respectat acordul semnat cu talibanii de către administrația Trump.
Nu i se poate reproșa lui greșeala administrației anterioare.

| EliLeli a răspuns:

Ce stii tu ca a facut SUA in 20 de ani? Sa stiu cum sa abordez subiectul.

| DorinaK a răspuns:

Mah da ce-i in capul tau! Pai deja te gandesti global cand e mai bine sa te uiti in curtea ta.

| Alegss99 a răspuns:

Deasupra unui zacamant de petrol se afla un stat terorist.Proverb american.

| Antisistem11 explică (pentru Alegss99):

Lol you made my day.