| Bastanul2018 a întrebat:

URGENT! Buna seara TPU. Am o intrebare foarte urgenta! Astazi mi-am pierdut portofelul cu tot cu acte inclusiv permisul in Italia. Ce ar trebui sa fac si cum pentru a putea avea certificatul pentru a putea ajunge in Romania. Si daca ati putea sa imi explicati cum trebuie sa procedez. Multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la politie si anunti pierderea /furtul actelor, ei te vor indruma pas cu pas cum sa procedezi.

| Bastanul2018 explică (pentru Bula):

Deja am declarat decesul? glumesc. Am facut declaratie ca l-am pierdut. Ma refeream cum pot sa fac si ce imi trebuie ca sa pot sa ajung macar in ro. cu masina personala. Atata

| Bula a răspuns (pentru Bastanul2018):

Cred ca ei ar putea sa-ti elibereze un permis provizoriu in asemenea cazuri. Daca nu, atunci trebuie sa ceri ajutorul Ambasadei Romaniei sau a unui consulat din apropiere.